WIZYTA PSZCZELARZA

5 miesięcy temu

Dziś do naszego przedszkola zawitał Pan Pszczelarz z Pasieki Bednarz. Pan Wiesław nie tylko zaprezentował swój charakterystyczny strój pszczelarza, ale także opowiedział o swojej codziennej pracy i procesie tworzenia miodu. Przedszkolaki z zaciekawieniem wsłuchiwały się w jego słowa, gdy wyjaśniał budowę ula i funkcje poszczególnych jego elementów. Gość nie zapomniał także o pokazaniu narzędzi niezbędnych do zbierania miodu z ula i pozyskiwania go z plastrów. Dzieci miały również okazję zobaczyć królową pszczół oraz zadziwiające pszczoły robotnice w akcji, a także rozkoszować się widokiem plastra wypełnionego słodkim miodem. Na koniec przedszkolaki próbowały wyrobów oraz mogły poczuć się jak prawdziwy pszczelarz przymierzając odpowiednio przygotowany strój.