RAZEM W CYBERŚWIECIE

5 miesięcy temu

Wszystkie Dzieci wzięły udział w zajęciach z pedagogiem na temat bezpieczeństwa w cyberświecie, zasad korzystania z internetu oraz mediów elektronicznych przez przedszkolaki. Współczesne dzieci korzystają z mediów cyfrowych od najmłodszych lat. Już kilkumiesięczne maluchy z zapałem wodzą paluszkami po ekranach tabletów czy smartfonów. Starsze dzieci bez trudu znajdują w sieci interesujące je filmy czy gry. Wiadomo jednak, że nadużywanie cybermediów może być przyczyną wielu zagrożeń i szkód. Zapraszamy Państwa- Rodziców/Opiekunów prawnych, do zapoznania się z „Pomysłownikem na trudne sytuacje”. Jest to publikacja przygotowana specjalnie dla rodziców przedszkolaków, a dotyczy różnych trudnych sytuacji, które zdarzają się w związku z używaniem przez dzieci cybermediów. Znajdziecie tam Państwo informacje, jak chronić dzieci przed negatywnym wpływem mediów elektronicznych. Co robić, aby z nich mądrze korzystać? Zachęcamy do lektury, link do pobrania broszury: https://pierwszekroki.net/wazne/pomyslownik-na-trudne-sytuacje.pdf.