Magia Czarownicy

W piątek 11 października dzieci z grupy SÓWKI, PSZCZÓŁKI i MOTYLKI uczestniczyli w spektaklu „Magia czarownicy”, który odbył się w kinie „Jedność”. Przedstawienie, przygotowane przez krakowski teatr Magic. Akcja toczyłą się w  Letniej Szkole Magii „Abrakadabra”, gdzie młodzi czarodzieje doskonalą swoje umiejętności w sztuczkach magicznych, lewitacji i zaklęciach. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły akrobacje z efektami świetlnymi.

Galeria zdjęć https://przedszkole.goraropczycka.eprzedszkola.pl/?m=galeria&id=19

O czym szumi las o czym szumią drzewa

10 października  2024 r. obchodziliśmy w Publicznym Przedszkolu w Górze Ropczyckiej  "Święto Drzewa". W tym dniu w całym przedszkolu dominował kolor zielony. Zostały  prowadzone zajęcia związane z tematyką drzew oraz ich rolą w przyrodzie, jak również liczne zabawy ruchowe. Jedną z nich było przygotowane przedstawienie "O czym szumi las?" przez dzieci z grupy "Motylki".

Święto Drzewa to doskonała okazja by kształtować postawę ekologiczną wśród najmłodszych i  rozbudzać w nich poczucie odpowiedzialności za zieleń wokół nas.

Dzień chłopaka w Naszym Przedszkolu

Niech świat będzie słodki jak czereśnia
A każdy problem — jak pestka
Ze wzruszenia już kręci się łezka?
Nic nie szkodzi, to dobra oznaka
Wyjątkowo miłego chłopaka
Któremu należą się życzenia
Zdrowia, szczęścia i wytchnienia!

Dzień Chłopaka to naprawdę wyjątkowe święto w naszym przedszkolu, które sprzyja okazywaniu pozytywnych emocji i tworzeniu przyjaznej atmosfery. Dziewczynki, zgodnie z tradycją, przygotowały dla swoich kolegów upominki, co wywołało mnóstwo uśmiechów i radości. Chłopcy byli mile zaskoczeni niespodziankami, a serdeczna atmosfera wypełniła cały dzień.

Dodatkowo, dla wszystkich dzieci zorganizowano atrakcje na świeżym powietrzu – skoki na dmuchańcu oraz wspólne rysowanie na foli, co sprawiło, że zabawa była jeszcze bardziej ekscytująca. To był dzień pełen śmiechu, dobrej zabawy i wzajemnej sympatii!

Galeria zdjęć https://przedszkole.goraropczycka.eprzedszkola.pl/index.php?m=galeria&id=17

Tak obchodziliśmy Pierwszy Dzień Jesieni

23 września 2024 r. nasze Przedszkolaki powitały nową porę roku - JESIEŃ. Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy oraz żółty. Dzieci brały udział w zajęciach i zabawach o tematyce jesiennej poprzez które zdobywały wiadomości o rozpoczynającej się porze roku.

Zapraszamy do naszej przedszkolnej Galerii Zdjęć.

Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto wczoraj - 20 września. Było bardzo wesoło. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. "Przedszkolne atrakcje" oraz otrzymały od Pani Dyrektor kolorowe baloniki.

Z okazji Dnia Przedszkolaka,  życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają!

OGŁOSZENIE!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie organizacyjne,

które odbędzie się 11 września 2024 r. (środa) o godz. 16:30 w budynku przedszkola.

Po zebraniu ogólnym, w salach przedszkolnych odbędzie się spotkanie z

wychowawczyniami grup.

Zapraszają

Dyrekcja i Nauczyciele

Publicznego Przedszkola

w Górze Ropczyckiej

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA:

- pantofle na bezpiecznej jasnej podeszwie, wsuwane lub zapinane na rzepy,

- ręcznik do rąk z wieszaczkiem,

- szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek bez ucha,

- plastikowy kubeczek z uchem (do picia wody na sali) - zapewniamy wodę mineralną niegazowaną,

- chusteczki higieniczne w kartonie oraz nawilżane,

- dla dzieci z grup Biedronki i Zajączki poduszka i kołderka wraz z pościelą,

- odzież zamienna na wypadek zabrudzenia, czy zmoczenia – spodnie, koszulki, bielizna, skarpetki, itp.(adekwatna do pory roku, którą należy zostawić w szatni),

PROSIMY WSZYSTKO PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM DZIECKA !

DODATKOWO 150 zł (wpłacane u wychowawczyń do 6 września włącznie) na pomoce plastyczne: kredki, bloki, plastelinę, papier do wycinanek, klej, pędzelki, nożyczki, ołówki, flamastry, teczkę tekturową, bibułę i inne artykuły niezbędne do pracy stolikowej oraz takie, które zachęcą dzieci do działania).

W roku szkolnym 2024/2025 dzieci będą korzystać z książeczek/pakietów Wydawnictwa WSiP. Wpłaty prosimy dokonać u Wychowawców do 20 września włącznie.

gr. SÓWKI i gr. PSZCZÓŁKI: 190 zł

gr. MOTYLKI: 186 zł