Scena dla Malucha

Dnia 28 maja 2024 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Górze Ropczyckiej wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – Przeglądzie Twórczości Artystycznej Przedszkoli “Scena dla Malucha”.

WIZYTA PSZCZELARZA

Dziś do naszego przedszkola zawitał Pan Pszczelarz z Pasieki Bednarz. Pan Wiesław nie tylko zaprezentował swój charakterystyczny strój pszczelarza, ale także opowiedział o swojej codziennej pracy i procesie tworzenia miodu. Przedszkolaki z zaciekawieniem wsłuchiwały się w jego słowa, gdy wyjaśniał budowę ula i funkcje poszczególnych jego elementów. Gość nie zapomniał także o pokazaniu narzędzi niezbędnych do zbierania miodu z ula i pozyskiwania go z plastrów. Dzieci miały również okazję zobaczyć królową pszczół oraz zadziwiające pszczoły robotnice w akcji, a także rozkoszować się widokiem plastra wypełnionego słodkim miodem. Na koniec przedszkolaki próbowały wyrobów oraz mogły poczuć się jak prawdziwy pszczelarz przymierzając odpowiednio przygotowany strój.

INFORMACJA

Przypominamy, że nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny w terminie od 22 lipca do 9 sierpnia 2024r.

Dyżur dla chętnych dzieci w terminach od 1 lipca do 22 lipca oraz od 09 sierpnia do 30 sierpnia 2024 r. będą pełnić INNE PRZEDSZKOLA.

Zapisy do tych przedszkoli odbywać się będą poprzez system elektroniczny naboru od 22 maja – 28 maja 2024 r.

Wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć w placówce, do której dziecko uczęszcza.

RAZEM W CYBERŚWIECIE

Wszystkie Dzieci wzięły udział w zajęciach z pedagogiem na temat bezpieczeństwa w cyberświecie, zasad korzystania z internetu oraz mediów elektronicznych przez przedszkolaki. Współczesne dzieci korzystają z mediów cyfrowych od najmłodszych lat. Już kilkumiesięczne maluchy z zapałem wodzą paluszkami po ekranach tabletów czy smartfonów. Starsze dzieci bez trudu znajdują w sieci interesujące je filmy czy gry. Wiadomo jednak, że nadużywanie cybermediów może być przyczyną wielu zagrożeń i szkód. Zapraszamy Państwa- Rodziców/Opiekunów prawnych, do zapoznania się z „Pomysłownikem na trudne sytuacje”. Jest to publikacja przygotowana specjalnie dla rodziców przedszkolaków, a dotyczy różnych trudnych sytuacji, które zdarzają się w związku z używaniem przez dzieci cybermediów. Znajdziecie tam Państwo informacje, jak chronić dzieci przed negatywnym wpływem mediów elektronicznych. Co robić, aby z nich mądrze korzystać? Zachęcamy do lektury, link do pobrania broszury: https://pierwszekroki.net/wazne/pomyslownik-na-trudne-sytuacje.pdf.

Czyste powietrze wokół nas

Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym, wśród dzieci kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne. Państwowy Inspektor Sanitarny w Ropczycach przekazał do realizacji ogólnopolski program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas". W tym roku realizowany był w Grupie Pszczółki, dzieci 5-6 letnie. Program miał charakter profilaktyczny i miał na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Jego założeniem jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Program realizowany jest w formie zajęć warsztatowych, które poprowadziła pedagog p.Katarzyna Wołos

Wizyta w Bibliotece - grupa Pszczółki

W związku z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek 13 maja 2024 r. grupa „Pszczółki” z naszego przedszkola odwiedziła Publiczną Bibliotekę w Górze Ropczyckiej. Dzieci wysłuchały historię o Franklinie, zapoznały się z zasadami panującymi w bibliotece i razem z Panią bibliotekarką stworzyły prace plastyczne z masy solnej.

ŚPIEWAJĄCO DBAM O ŚRODOWISKO

Grupa "Pszczółki" z naszego przedszkola wzięła udział w Gminnym Konkursie piosenki ekologicznej "ŚPIEWAJĄCO DBAM O ŚRODOWISKO" zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej, rozbudzanie od najmłodszych lat zamiłowania do przyrody i śpiewu, prezentacja twórczości artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym. Grupa "Pszczółki" zajęła III miejsce.

GRATULUJEMY ! ??????