Projekty, akcje, kampanie

I  KAMPANIE SPO
ŁECZNE:

Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie – polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, w szkołach przedszkolach,  również w środkach masowego przekazu.

Akcja „Sprzątanie Świata- Polska”

Celem akcji jest przede wszystkim zmiana świadomości i dostrzeżenie problemu śmieci zalegających w naszym otoczeniu oraz pokazanie dzieciom jak prostymi działaniami można to zmieniać.

Ogólnopolska akcja „ Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”

Akcja na celu nasz wspólny śpiew i taniec przedszkolaków z całej Polski w dniu ich święta  - Dnia Przedszkolaka.

"Serce za odwagę"

Celem akcji jest przygotowanie kartek świątecznych dla Powstańców Warszawskich i żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, żyjących w Polsce oraz za granicą.

Akcja "Wyślij pączka do Afryki"

Akcja charytatywna ,,Wyślij pączka do Afryki” ma na  celu  pomoc humanitarną dla mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu oraz wsparcie projektów edukacyjnych
i religijnych prowadzonych przez pracujących tam polskich kapucynów.

Akcja „Szkoła do hymnu”

Akcja polega na wspólnym zaśpiewaniu w placówce „Mazurka Dąbrowskiego”o symbolicznej godz. 11.11  w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. W ten sposób chcemy uczcić i wspólne świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akcja „Dom Kredek - Kolorowe kredki”

Akcja polega na zbiórce niekompletnych, częściowo zużytych , niepotrzebnych kredek. Następnie są one segregowane, temperowane i wysyłane do „Dom Kredek - Kolorowe Kredki”. Tam szyte są piórniki i zapełniane odresturowanymi kredkami. Później trafiają do szpitali, szkół przyszpitalnych świetlic środowiskowych lub fundacji wspierających dzieci.

Zbiórka plastikowych nakrętek

Akcja zbierania plastikowych nakrętek organizowana jest po to, by pozyskać pieniądze na cele charytatywne, pomoc potrzebującym.

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

Celem międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców.

Międzynarodowy projekt edukacyjny  „ Z kulturą mi do twarzy”

Głównym celem projektu jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie.